9. 11. 2016

COLLISTAR Pure Actives pleťová emulzia

Dnešný test bude venovaný zrelej pokožke. Aspoň ja osobne sa domnievam, že na obdobné produkty mám zatiaľ čas a moja pleť ich ešte nepotrebuje. To znamená, že kolagénový koncentrát s protivráskovým a spevňujúcim účinkom som posunula mojej mamine. Od značky COLLISTAR som už zopár produktov doma mala, a ak si dobre spomínam, so všetkými som bola spokojná. Inak tomu nebude ani v tomto prípade. Ja však obľubujem skôr telovú či dekoratívnu kozmetiku, takže voľba, kto bude tentokrát testovať, bola jasná.
Collistar predstavuje významnú inováciu: Pure Actives sú koncentráty aktívnych zložiek v najčistejšej podobe, tak ako sú používané v kozmetickej medicíne. Kolagén je prirodzenou oporou pleti, je najdôležitejším proteínom zodpovedným za jej kompaktnosť. Vonkajšie vplyvy a starnutie kolagén poškodzujú, jeho tvorba sa spomaľuje a štruktúra pleti sa oslabuje.

Účinky: pôsobí proti starnutiu pleti, intenzívne a cielene ju spevňuje, obnovuje jej kompaktnosť, podporuje pružnosť tkanív, predchádza formovaniu a redukuje už existujúce vrásky.

Výsledky: intenzívna hydratácia a spevnenie. Redukcia prejavov dehydrovanej pleti, mimických liniek a vrások, svieži a omladený vzhľad.
Balenie na mňa pôsobí luxusným dojmom, ale tak pôsobia vlastne všetky Collistar produkty. Sú takým malým šperkom v zbierke každej správnej kozmetickej maniačky. Produkt sa dávkuje pomocou pipety, čo považujem za veľmi hygienické. Samotná pleťová emulzia je číra, a na koľko je redšej konzistencie, na jedno použitie stačí skutočne malé množstvo. Z tohto hľadiska produktu nie je čo vytknúť, avšak mne trošku chýba nejaká tá príjemná vôňa, ktorú pri takýchto kvalitných produktoch považujem za samozrejmosť. Mamina avšak nemala v tomto smere žiadne pripomienky, je to iba môj subjektívny názor.
Po spotrebovaní celého balenia sme spolu s maminou usúdili, že jej tento produkt naozaj pomohol so zlepšením stavu pleti. Moja mamina ju má totiž večne suchú, preto pravidelná aplikácia tejto emulzie jej padla viac ako vhod. Už len vďaka tomu, že na pohľad vidno, ako pekne hydratuje, pleť vyzerá oveľa krajšie ako keď pôsobí pochmúrne a sucho.

Čo sa vrások týka, aj tu nastalo nejaké to zlepšenie i keď malé aj to sa počíta. Predsa len v 55. veku ženy toho už asi veľa zmeniť nepôjde, no i napriek tomu sa zopár vrások podarilo vyhladiť a zjemniť. Celkovo tak pleť pôsobí celistvejšie, spevnene a najmä intenzívne hydratovane.

Určite odporúčam najmä v tomto sychravom nepríjemnom počasí, kedy našu pleť vystavujeme vetru a mrazu - je to skvelý pomocník.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára