29. 10. 2016

DERMACOL očné linky

Bez očnej linky si svoje líčenie neviem predstaviť rovnako ako bez riasenky. I keď sú dni, kedy sa mi líčiť nechce, tak sa nalíčim aspoň riasenkou. No ak použijem aj očné tiene, bez linky sa jednoducho nezaobíjdem.

Kedysi som používala len ceruzku, no odkedy som vyskúšala takéto tekuté linky, iné ani nepoužívam.

Dnes vám priblížim jednu tekutú linku a jednu linku vo forme fixky. Tú som skúšala ako prvú a bola som s ňou spokojná, no akonáhle som otestovala tekutú, spozorovala som rozdiely medzi nimi a tak je teraz už jasným víťazom.
DERMACOL ULTRA BLACK DIPLINER

Dlhotrvácna vodeodolná tekutá čierna linka pre klasickú aj extravagantnú očnú linku, ktorá dôkladne vykreslí a zvýrazní kontúry očí. Linka vynikajúco kryje, príjemná textúra ľahko priľne k očnému viečku a rýchlo zaschne. Po nanesení vytvorí vysoko kryciu linku.
Takúto tekutú linku má Dermacol ešte aj v zebrovom balení. Pravdupovediac, osobne som medzi nimi nespozorovala nejaké markantné rozdiely. Pripadajú mi rovnako dobré a kvalitné a s obidvomi som bola veľmi spokojná.

S oficiálnym popisom sa úplne stotožňujem. Linka kreslí krásne plynule, bez vynechávania. Je čierno-čierna a odolná. To znamená, že počas dňa nie je potrebné ju dokreslovať a nijako upravovať. Pekne drží na mieste, a tiež nestráca na intenzite ani po niekoľkých hodinách.

Hrot má pevný a krátky, a tak sa s ním ľahko manipuluje. Linka má v sebe guľôčku, ktorá napomáha k tomu, aby linka nevytvárala hrudky. Ja ju každý deň pred použitím pohrkám, a tým udržujem konzistenciu v TOP forme. Čo sa týka tekutých liniek, majú podľa môjho názoru najvyššiu intenzitu odtieňa, a aj v tom vidím podstatný rozdiel oproti linkám vo fixke a podobne...

Presne a ľahko vykreslí línie mihalníc, aj pre začiatočníkov. Mihalnice vyzerajú plnšie vďaka aplikácii medzi mihalnicami. Rychloschnúca textúra, ktorá vytvorí hodvábny povrch. V sýto čiernej farbe.
Narozdiel od prvej, táto linka má hrot o niečo dlhší a mäkší. S touto linkou sa mi ľahšie kreslil chvostík, to musím uznať. Respektíve, manipuluje sa s ňou úplne jednoducho, preto mi nedá nesúhlasiť s oficiálnym popisom, a teda, že je vhodná i pre úplne začiatočníčky. Verím tomu, že by ste s ňou nemohli nič pokaziť.

Rovnako ako prvá tekutá, drží počas dňa vynikajúco, no intenzita farby už nie je taká silná... Ďalším mínusom je fakt, že táto linka mi vyschla veľmi rýchlo. V podstate všetky linky tohto typu, a to som ich už mala niekoľko, vyschli vcelku rýchlo. A nie je to spôsobené samotným objemom, nakoľko som mala tieto linky aj oveľa väčšie, vyschli rovnako rýchlo.

Takže uzatvorila by som to jednoznačne tým, že u mňa momentálne vyhráva na plnej čiare linka tekutá.
 

3 komentáre:

  1. Já si linky moc dělat neumím, takže podobné věci si moc nekupuji :)
    Miska blog

    OdpovedaťOdstrániť
  2. mať dobrú linku je vždy základ, aby to s ňou išlo ľahko a pekne :) myslím, že tebe sa to veľmi podarilo a linky máš pekné :)
    MakeUpByVeo

    OdpovedaťOdstrániť