7. 3. 2016

WELEDA sprchový peeling

Peelingy som kedysi vôbec nepoužívala. Pravdupovediac v tých časoch som asi ani nevedela, že niečo také existuje, stačil mi jeden sprchový gél a bolo vybavené. :) Prvý som otestovala až po nejakom čase, ako som začala blogovať, a teda tak viac si všímať akú rozmanitú kozmetiku na svete máme...

Oficiálny popis WELEDA brezového peelingu je nasledovný: "Obzvlášť jemný Brezový peeling vyhladzuje a regeneruje vašu pokožku. Voskové perly z karnaubského a včelieho vosku šetrne odstraňujú odumreté bunky, zatiaľ čo vitálne bunky sú chránené. Jemné cukrové tenzidy pokožku čistia, hodnotný marhuľový olej zabraňuje vysúšaniu pokožky počas sprchovania. Po použití bude vaša pleť hodvábne jemná a hladká na dotyk."

Existujú však peelingy, ktoré sú natoľko jemné k pokožke, že ich možno používať pokojne i denne, avšak vačšina je na báze používania tak maximálne 2x do týždňa, čo je presne aj tento prípad. Čo sa týka peelingových čiastočiek, povedala by som, že je to taká zlatá stredná cesta. Mala som totiž už aj jemnejšie, no aj podstatne drsnejšie. Použitie je teda celkom príjemné a peeling a rozotiera jednoducho a bezproblémovo.
Pochváliť by som tiež chcela hustotu peelingu, ktorá je tiež akurátna podľa mojich predstáv. Doslova totiž nemám rada, keď si idem peeling rozotierať a skoro celý mi stečie z ruky preč. Tento je však skutočne kvalitný, a teda pekne na pokožke drží počas aplikácie. 

Vôňa je príjemná, osobne som si nevedela veľmi predstaviť ako asi vonia breza... Parfumácia je prírodná a myslím, že by nikoho neurazila. :) 
Najpodstatnejší je u mňa samozrejme výsledný efekt. Po niekoľkých použitiach musím uznať, že brezový peeling od Weledy je na vysokej úrovni, čo sa kvality týka. Pokožku zbaví všetkých odumretých častíc, príjemne ju počas nanášania/masáže prekrví a zanecháva ju hladkú na dotyk. Dokonale pripravenú na následné použitie sprchového gélu či prípadne i telového mlieka. V mojom prípade však telové mlieko potrebné nie je, nakoľko peeling pokožku taktiež dostatočne hydratuje.
Za seba môžem teda s pokojným svedomím tento peeling odporučiť, a ak má táto značka v ponuke aj iné peelingy rada po nich siahnem. Doposiaľ som veľa produktov značky Weleda neskúšala, takže musím poriadne popozerať celú ponuku a viac sa s ňou zoznámiť, pretože skutočne stojí za to.

2 komentáre: