14. 12. 2015

DECLARÉ Soft Cleansing púder na odličovanie

Dovoľte mi predstaviť vám jeden produkt od novej značky, ktorú budeme odteraz testovať u nás na webe. Najprv vám ale pár vetami poviem niečo o samotnej značke. 

DECLARÉ Switzerland je považovaná za medzinárodného lídra v oblasti kozmetiky pre citlivú pleť. Vízia značky je plniť požiadavky citlivej pleti pre krásu, znášanlivosť a efektívnosť.


Prvým produktom, ktorý som posledné týždne dôsledne testovala, je púder určený na odličovanie. Áno, čítate správne, ide o púder. Doposiaľ si myslím, že podobný typ produktu nemá žiadna značka, alebo aspoň ja o tom neviem. 

Oficiálny popis je nasledovný: Špeciálny čistiaci produkt, bez obsahu mydlových zložiek a s neutrálnym pH. Pri zmiešaní s malým množstvom vody sa transformuje na delikátnu penu, ktorá efektívne odstraňuje make-up, odumreté bunky a nečistoty z pleti. Pôsobí jemne, a pritom dôkladne. Jemná pena je vhodná aj na holenie.
Na čistenie pleti ráno i večer používam rôzne čistiace peny a podobne. Preto som sa aj na tento púder veľmi tešila a bola som plná očakávaní, ako bude prebiehať samotná aplikácia. Pokiaľ si pamätáte, na čistenie pleti používam čistiacu kefku Philips VisaPure, bez ktorej si už neviem predstaviť jeden jediný deň. Na prvé použitie som si na ňu nasypala trochu viac púdru, takže som mala na pleti poriadnu penu, čo príliš neobľubujem. Druhýkrát som sa už poučila a išla na to opatrne.
Potom bolo už penenie také akurátne a podľa mojich predstáv. Nemám totiž rada, keď mám veľkú penu, no tiež nie vtedy, keď mám pocit, že žiadnu penu nemám. Vďaka tomu mám následne pocit nekvalitne vyčistenej pleti. Aplikácia je jednoduchá - kefkou prejdem pod prúdom vody, nasypem trochu púdru, pustím a už to pomaličky začína peniť.

Púder má pomerne výraznú vôňu, ktorá však napriek tomu, že je taká intenzívna, nie je nijako odpudzujúca - mne sa veľmi páči. Taká čistá a nevinná vôňa, po ktorej mi aj kefka po použití pekne vonia. :)
Na kefke po použití pekne vidieť zmytý make-up a všetky nečistoty, takže mám pokojné svedomie. :) Pleť zanechá čistú a príjemne hebkú na dotyk, ktorá je zároveň na pocit osviežená. Pleť je tak pripravená na nanesenie séra či krému, o ktorých vám napíšem nabudúce.

Ako ste sa dočítali v úvode, tento púder je však tiež vhodný i na holenie. To, že ma nebolo treba dvakrát prehovárať a vyskúšať aj túto možnosť, vám snáď nemusím ani hovoriť. :) Ešte v ten deň, ako mi púder na testovanie prišiel, som si išla oholiť aj nohy. A aj keď som s výsledkom, ktorý zanechá na pleti, spokojná, na holenie sa mi páči ešte viac.
V tomto prípade už množstvom tak ,,nešetrím" a rada si doprajem púdru viac. Samozrejme, nemožno očakávať takú penu ako od klasickej peny na holenie, no úplne vystačí aj takáto, ktorú vytvára tento púder. Počas holenia žiletka po pokožke úžasne kĺže, no podstatnejší je pre mňa výsledok. A ten je neprekonateľný, to mi môžete veriť. Takú hebkú, hladkú a príjemnú pokožku som nemala, ani si nespomínam... 

Jednoducho - úplná paráda. :) Na záver už len chcem vyzdvihnúť luxusné, no zároveň jednoduché balenie produktu, ktoré ma ,,dostalo". Nenašla som na ňom jedinú chybičku a v kúpeľni sa vyníma naozaj krásne. Investovať do produktov značky Declaré sa teda určite vyplatí. 

3 komentáre:

  1. tak o tom počujem prvýkrát že púder na odličovanie a holenie :)) ale je to praktické, človek nemusí používať viac vecí, ale vystačí mu jedna univerzálna :))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak o tomto jsem ještě nikdy neslyšela :) Vypadá to vážně zajímavě, budu asi uvažovat o koupení :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Značku vůbec neznám, ale produkt vypadá opravdu zajímavě, o ničem podobném jsem ještě nikde nečetla :)

    OdpovedaťOdstrániť