17. 11. 2015

TONI&GUY prípravky na vlasy

Nedá sa povedať, že by bola pre mňa táto značka nováčikom, no nie je veľa produktov, ktoré som zatiaľ stihla vyskúšať. Ak ma pamäť neklame, mala som dva druhy šampónu a kondicionéru na vlasy, a to je všetko... Teraz však používam ďalšie dva produkty, tentokrát zo stylingovej rady a to - sprej na vlasy na tepelnú ochranu Head Protection Mist a silne tužiaci lak na vlasy Firm Hold Hairspray.

Hneď na úvod prezradím, že mi oba produkty sadli a používam ich pravidelne - teda každý druhý deň. Sprej na tepelnú ochranu je u mňa samozrejmosťou, keďže si vlasy tepelne upravujem každý druhý deň. I keď nemám nejaké problémy s rozčesávaním, občas to proste "nekĺže" a práve takéto produkty mi pomáhajú aj na ľahšie rozšesanie... Tento môj je v cestovnom balení, čo som zistila až teraz pri prezeraní celého portfólia produktov. Má totiž 75ml, a pri mojej spotrebe dlho nevydrží. Takže za seba by som určite šla skôr do klasického 150ml.
Celkovo som vždy za väčšie balenia i keď povedzme si pravdu, s tým menším sa bude cestovať predsa len komfortnejšie J
TONI&GUY sprej na vlasy na tepelnú ochranu pomáha chrániť vlasy pred poškodením pri tepelnom stylingu až do teploty 230°C, pre hebký a hladký výsledok.

Návod na použitie: pred tepelným stylingom aplikujte rovnomerne na vlhké vlasy a prečešte. Môžete používať aj medzi fénovaním alebo na narovnávanie vlasov aplikovaním na suché vlasy.
Odkedy používam obdobné produkty všeobecne všimla som si jednu výraznú zmenu. Pred začatím ich používania sa mi totiž nehorázne štiepili končeky vlasov. Teraz si všímam, že je tento fakt znížený na minimum. Okrem toho môžem pokojne siahnuť po féne, žehličke či kulme na vlasy bez toho, aby som mala nejaký zlý pocit, ako veľmi vlasom škodím...

Tento sprej vlasy nijako nezaťažuje, nezlepuje a ani nezanecháva vlasy mastnými. Za seba určite odporúčam, a ak si tiež pomerne často vlasy upravujete pomocou tepla, odporúčam používať nejaký ten ochranný prípravok.
Toni&Guy Firm Hold Hairspray - silne tužiaci lak udrží vaše vlasy v požadovanom tvare od rána do večera. Vytvorí na vašich vlasoch anti-statickú ochranu a rovnako tak ochráni vlasy aj proti vlhkosti, elektrizovaním a krepatením.

Tento lak na vlasy je z limitovanej kolekcie, takže ho už pravdepodobne nenájdete, no s rovnakými účinkami sa dá zohnať v klasickom jednofarebnom balení. Takéto pomaľované sa mi však tiež páči. :)
Veľmi si cením, že vlasy nezlepuje ako čierny Taft, ktorý je srdcovým miláčikom mojej mamy. Skúsila som raz a stačilo...  
Neviem či to poznáte, no niektoré laky na vlasy sa zvyknú po čase na aplikátoroch akoby polepiť, a aby ste ho mohli použiť znova, je potrebné ich poriadne premyť pod teplou vodou. Toto našťastie tento prípad nie je, a tak mám viac čas na iné... 

Fixuje podľa mňa tak akurát, ani veľa ani málo. Z duše totiž neznášam laky, ktoré mi vlasy neskutočne ulepia, a najmä ak mi vytvoria také biele fľaky asi po pol hodine. Limitovaná Sophia je však super, a nemôžem jej nič vytknúť. Na záver už len dodám, že oba produkty voňajú príjemne sviežo a nevtieravo.

2 komentáre:

  1. Čo sa tepelnej ochrany týka, súhlasím, vlasy si treba chrániť. Tiež som patrila k tým, čo to nepokladali za nijak extra dôležité a svoje kučery som si tak poriadne zničila. Tento sprej používam, no podľa môjho názoru sa vyrovná GOT2b spreju pre žehlenie vlasov. Na čo však nedám dopustiť od tejto značky je Gél v spreji pre vlnité vlasy. Zatiaľ som veru nič lepšie na tvarovanie vĺn nenašla a tom som toho skúsila docela dosť. Fakt super vecička.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ten obal laku na vlasy je naprosto úžasný!

    OdpovedaťOdstrániť