23. 10. 2015

LABELLO vs. ZIAJA balzamy na pery

Hneď na úvod prezradím, že jedna z týchto značiek u mňa vedie na plnej čiare, a rovnako aj tento "BATTLE" vyhráva Labello. Balzamy tejto značky používam už od puberty, kedy si pamätám, že aj keď som v tých časoch nejako extra drogérie nenavštevovala, často sme chodili do Metra, kde tieto balzamy mávali tuším v dvojbaleniach. A tak sme si ich vždy rozdelili so sestrou. 
Poskúšaných ich už teda mám poriadne veľa, a s kľudným svedomím môžem napísať, že ma zatiaľ nesklamal ani jeden jediný z nich. Vždy som totiž bola spokojná či už s vôňami, no rovnako aj s účinkami - hydratáciou, výživou a podobne... Od včera mám dokonca už aj novinky - masielka v dózičkách, ktoré sú neuveriteľné a teda sa môžete v blízkej dobe tešiť aj na ich recenziu. :)
Dneska však chcem upriamiť pozornosť na HYDRO CARE a PEACH SHINE. Hydro Care mám najradšej v lete, nakoľko obsahuje SPF15, takže na chvíľe strávené na slnku je ako stvorený! 

Peach Shine by mal byť tónovacím balzamom, ja som si však nijaké tónovanie nevšimla... To mi ale vôbec neprekáža. Podstatnejšie sú u mňa účinky a vôňa, ktorá je v tomto prípade ozaj na zjedenie.
Značku Labello mám rada najmä z dôvodu toho, že vône produktov sú identické, nikdy nie sú umelé a pri ovoňaní si predstavím vždy ten konkrétny druh ovocia, ktorého názov balzam nesie. :) Prosto parádička! 

Zdá sa mi však, že Hydra Care hydratuje a vyživuje o niečo viac, za čo môže predpokladám obsah aloe vera.

A konkrétne v porovnaní so Ziaja balzamom, tieto hydratujú podstatne dlhšie, všeobecne mi teda vyhovujú, a verím, že ich budem chváliť i naďalej. :)

Už dávnejšie som nerecenzovala produkty od značky ZIAJA, tak si to dneska napravíme a predstavíme si aj tieto balzamy na pery. Balzam na pery je produkt, ktorý v tomto upršanom, veternom a celkovo sychravom počasí vyhľadávam čoraz častejšie. Minimálne jedno balenie musím mať po ruke v práci, v aute, v kabelke a tak ďalej, veď to istotne poznáte tiež. :))

Ako však pozerám, tieto balzamy mi boli na testovanie zaslané ešte v starých baleniach, preto sa nedajte pomýliť, pretože na webe či v kamenných predajniach už pravdepodobne nájdete len tie novšie...
Vlastnosti oboch týchto balzamov sú v podstate úplne podobné a hlavným rozdielom je podľa mňa najmä ich vôňa.

 • Dokonale hydratuje pery a predchádza ich vysušeniu.
 • Zmenšuje sklon k praskaniu, najmä v kútikoch úst.
 • Dodáva perám lesk, jemne ich premasťuje.

Ak by som si medzi nimi avšak mala vybrať jeden, s ktorým som spokojná viac, jednoznačne by to bol balzam prírodná oliva. Viac mi totiž vyhovuje jeho štruktúra. Je priehľadnej konzistencie, a to je hlavný faktor, prečo mi ten kokosový až tak nesedí. Ten mi totiž zanecháva na perách taký biely povrch a zalieza mi do vrások. Čo sa vône týka, nemám výhrady ani k jednému, no aj v tomto mi viac imponuje ten olivový.
S perami nemám až také problémy (,,KLOP-KLOP"). Kútik mi praskne možno tak maximálne raz do roka. A ani šupinky sa mi nezvyknú robiť. Skôr si len potrebujem dopriať stratenú hydratáciu, a to poriadnym premastením - hlavne na noc. Tieto balzamy sú však, aspoň pre mňa, vhodné len na jemné vyživenie počas dňa. Vláčny pocit ale na perách dlho nevydrží, takže je potrebné aplikáciu opakovať častejšie.
Každý z nich má po 10 ml obsahu, myslím si, že je to tak akurát. Rýchlejšie sa však minú, na rozdiel od tuhých balzamov, ktoré mi vydržia podstatne dlhšie. Balzamy sú malé a v kabelke či kozmetickej taštičke ich ľahko uskladníte.
Balenie je opäť jednoduché, biele s farebným písmom. Neviem ako vy, no ja radšej siaham po niečom kreatívnom. :) Najpodstatnejší je ale obsah, ktorý ma v tomto prípade uspokojil tak 50 na 50. 

A aký balzam si získal vás?

3 komentáre:

 1. ten olivový vyzera naozaj skvelo konzistenciou aspon nevytvara biely povlak, ešte som od ziaja nemala nič ale lakaju ma tieto balzamy:) medzi mojich zatial naj patri balzam s mliekom a medom cien:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Túto značku som ešte neskúšala ale čím ďalej tým viac chvály naň čítam budem sa po ňom musieť popozerať :)


  http://terehommikus.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Pěkná recenze :) Já mám ráda balzámy Labello hlavně melounový

  OdpovedaťOdstrániť