27. 7. 2015

MAVALA lak na nechty a hydratačná a regeneračná starostlivosť o nohy

Veľmi som sa potešila, keď som sa dozvedela, že odteraz budem testovať aj švajčiarsku značku MAVALA. Doposiaľ som nemala tú česť spoznať ju bližšie, takže som sa o to viac tešila na prvé testovanie. :)

Dostala som lak na nechty v krásnom červenom odtieni 3 PARIS. Červená je podľa mňa tou najzákladnejšou farbou v zbierke lakov. V mojej sa nachádza hneď niekoľkokrát a každá je niečím jedinečná. 

A aby ani nohy nezostali "nasucho", vyskúšala som krém, respektíve, hydratačnú a regeneračnú staroslivosť.
Kedysi som mávala gélové nechty. Síce boli krásne a dlho vydržali, no ten pohľad na nechty po odstránení gélu bol na zaplakanie. Odvtedy som si povedala, že stačilo, a pekne si ich lakujem lakmi. I keď nie som extra zdatná v zdobení, zvyknem ich aspoň nakombinovať, aby sa k sebe hodili. Inokedy zase nosím na všetkých nechtoch len jeden odtieň.

Uprednostňujem kvalitné laky, ktoré vydržia dlhšie a nezničia sa už v deň nalakovania. Takže radšej si priplatím, ale mám istotu, že budem spokojná.
Na týchto lakoch od MAVALA sa mi páčia ich malé a praktické balenia, pri ktorých je možnosť úplneho vypotrebovania. Poslednú dobu mi totiž do zbierky pribúdajú laky o objeme 18 ml a ja sa začínam obávať, že ich nedokážem ani spotrebovať.

Tieto majú 5 ml a zlatý vrchnáčik ich robí naozaj luxusnými kúskami. :)) Vzhľadovo sú teda podľa mňa tip-top a nie je im absolútne čo vytknúť!
Štetček by som zaradila do klasiky, ktorá nikdy nesklame. Na fotografiách môžete vidieť, že sa ním dajú pekne vykresliť oblúčiky.

Čo sa krytia týka, aj v tomto smere som totálne spokojná. Kryje dokonca už v prvej vrstve - čo môžete vidieť na fotkách. Dokonca som nenanášala ani nadlak, aby ste tiež mali možnosť vidieť úchvatný lesklý finish! Párada, však?
S lakom aj odtieňom som nesmierne spokojná. Aj napriek celodennému namáčaniu v štúrovskom Vadaši mi lak vydržal celé 4 dni. Potom sa už začal pomaličky odlupovať zo špičiek.

Chcela by som vás však poprosiť alebo možno dať radu. Pri lakovaní si dávajte pozor na kožtičku! Tá totiž nalakovaná nemá byť. Keď to vidím na nejakej žene, doslova ma to irituje.

A hlavne, nebojte sa toho, lakujte si nechtíky ako o život. Veď je to také ženské a pekné, najmä teraz v lete. :)) Mavala má v ponuke 74 odtieňov v stálej ponuke, takže si je z čoho vyberať a ja tiež nekončím týmto odtieňom, no poobzerám sa i po iných!

Ja osobne netrpím zhrubnutou kožou na pätách či suchými pätami, preto nepotrebujem až takú starostlivosť. Ak si však aspoň raz za týždeň nespravím kúpeľ pociťujem, že ich stav smeruje k horšiemu.

Raz týždenne si teda napustím lavór, dám dnu mlieko do kúpeľa a pár minút len tak relaxujem. Potom si päty "vyšúrujem" s pemzou a znova nohy nechám chvíľku oddychovať. Nakoniec ich vysuším a poriadne ponatieram krémom. Na nohy si oblečiem bavlnené ponožky, aspoň na hodinku. Potom je už krém dostatočne vsiaknutý a ja pociťujem znova zmeny k lepšiemu. :))
Ak však máte nohy v oveľa horšom stave ako ja, pokojne môžete naniesť väčšie množstvo krému a nechať ho pôsobiť počas celej noci.

Tento krém navyše obsahuje 25% urey a extrakt marhule. Pokožku nôh teda zvláčňuje, odstraňuje drsnú kožu a vyhladzuje.
Je celkom premasťujúci, takže verím, že si poradí i s väčšími problémami ako mám ja. Mne však bohate postačuje. Nohy mám po použití skutočne ako bábätko, a to už je čo povedať. :))

Jediné, k čomu mám menšiu pripomienku je vôňa, ktorá mi až tak nevonia. Našťastie sa po vsiaknutí do pokožky vytratí, takže je všetko v poriadku. Za ten efekt ale jednoznačne stojí!
Moja prvá skúsenosť s touto značkou dopadla na výbornú a už teraz sa teším, keď sa pustím do ďalšieho testovania!

A aký výrobok značky MAVALA si získal Vás? Ktorý by ste mi doporučili?

1 komentár: