21. 6. 2015

L´oréal Paris ELSEVE Total Repair 5 šampón a balzam na vlasyPripadajú vám vaše vlasy ako bez života? K poškodeniu vlasov dochádza častejšie, než si myslíme. Každý deň musia naše vlasy čeliť nielen česaniu a mechanickému zaobchádzaniu, ale aj slnku, vetru a vode. Tieto vplyvy zaťažujú vlákno vlasu a poškodzujú jeho ochrannú vrstvu. Odborníci z L'OréalParis skúmali poškodenie vlasových vlákien a vyvinuli zloženie, ktoré je schopné vlákna regenerovať.

Výsledkom je rad Elseve Total Repair 5 s obsahom pokrokového komplexu Sicamide a Pro-Keratine. Účinný komplex vypĺňa mikrotrhliny v poškodenom vlase a zároveň pomáha obnoviť jeho ochrannú vrstvu. Testy preukázali, že s každou aplikáciou je účinok výraznejší.
Jemné, krehké vlasy bez lesku a neustále rozštiepené končeky, to sú najzjavnejšie známky poškodených vlasov. Pôvodcom je množstvo mikrotrhlín, ktoré sa tvoria na povrchu namáhaného vlasu. Voľným okom ich síce nevidíme, ale aby sme obnovili krásu vlasov, je nutné sa zamerať práve na mikrotrhliny. Odborníci z L'Oréal Paris vyvinuli inovované zloženie radu Elseve Total Repair 5, ktorý obsahuje jedinečný komplex Sicamide a Pro-Keratine s výnimočnými regeneračnými účinkami.

Nedávna štúdia odborníkov z L'Oréal odhalila, ako sa vyvíja poškodenie vlasov. Najskôr sa objavuje na vrchnej vrstve vlasu, tzv. kutikule. Kutikula je ochranná vrstva, ktorá chráni vlas proti mechanickému poškodeniu a ďalším vplyvom. Pôsobením škodlivých vplyvov sa kutikula oslabuje a na povrchu vlasu sa objavuje mnoho mikrotrhlín. Na pohľad síce nie sú viditeľné, ale u poškodených vlasov hrajú zásadnú úlohu.
Mikrotrhliny si môžeme predstaviť ako rany alebo odreniny na koži, ktoré sa postupne zväčšujú. Ak im nevenujeme náležitú starostlivosť, postupom času sa zväčšujú a celkový stav vlasu sa zhoršuje. Rad Elseve Total Repair 5 bol vyvinutý, aby pomohol zaceliť mikrotrhliny vo vláknach vlasu.
Účinnou zložkou je regenerujúci komplex Sicamide a Pro-keratín, ktorý intenzívne obnovuje štruktúru a odolnosť vlasu. 

Sicamide účinkuje v dvoch krokoch:
1. Okamžitý efekt - Okamžite vypĺňa mikrotrhliny v poškodenom vlase.
2. Dlhodobý efekt - Pomáha obnovovať ochrannú vrstvu vlasu.


Sicamide je pre zloženie vlasu veľmi prirodzený. S každou ďalšou aplikáciou dochádza k vypĺňaniu väčšieho počtu trhlín a zosilnenie ochrannej bariéry. 


Tieto produkty som mala už viackrát - naposledy možno tak rok dozadu, kedy mali iné zloženie ako teraz. No napriek tomu sa mi zdajú rovnako účinné a kvalitné ako aj vtedy :) Tiež som si viac ako istá, že vôňa je totožná s tou predchádzajúcou - dosť intenzívna, takže vlásky prevonia na dlhý čas!

Aj keď balzam nezvyknem používať, prekonala som sa a môžem skonštatovať, že sa ho určite oplatí vyskúšať. Spolu so šampónom po sebe zanecháva poriadny kus práce. Vlasy sú na dotyk úplne jemnučké, vyhladené, nerozstrapkané a krásne lesklé.
 


Šampón pení poriadne, takže ho stačí použiť menej ako som zvyknutá :)) Čomu som veľmi rada, pretože šampóny míňam na litre, keďže si vlasy, žiaľ, musím umývať obdeň...
Na balzame mi vyhovuje, že nie je potrebné nechávať ho dlhšie pôsobiť - aspoň na balení to nie je uvedené, preto ho len poriadne rozotriem, a následne aj opláchnem. Veď viete ako nerada si nechávam na vlasoch čokoľvek pôsobiť :D

Túto silnú dvojku určite oceníte, ak na sebe pozorujete, že Vaše vlasy strácajú na kráse, lesku alebo prosto z nejakého dôvodu s nimi nie ste spokojné... Za tú nízku cenu(3,29€/ks) môžete svojej korune krásy prinavrátiť všetku potrebnú staroslivosť, ktorá im doposiaľ chýbala!Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára