28. 6. 2015

LA ROCHE-POSAY komfortný krém na opaľovanie


Krémy na opaľovanie sú v tomto ročnom období nevyhnuntosťou, a určite sa neoplatí zanedbávať ich, prípadne na ne absolútne nebrať ohľad. 

Efekt sa možno neprejaví hneď no po čase si budete trieskať hlavu, ak to nedaj Bože bude niečo vážne - no vtedy už bude neskoro... Tiež nezávidím tím z Vás, ktorí sa nenatriete opaľovacím mliekom/krémom/olejom – prosto čímkoľvek na to určeným :D a šúpete sa o sto šesť – ani si neviete predstaviť ako toto šúpanie škodí koži.

Ja našťastie šúpanie nepoznám – i keď som sa ako mladšia ničím nenatrela, nešúpala som sa :) Jednoducho mám výborný fototyp – aspoň za niečo sa môžem pousmiať, keď už tie nedokonalosti pleti sa mi vyhnúť nedokázali...

Priznávam teda, tiež som to brala na ľahkú váhu v mladšom veku, no keď viem, aké sú možné riziká, nepodceňujem to! 

Anthelios rozširuje rad svojich prípravkov pre všetky typy citlivej pokožky a pre všetky stupne slnečnej expozície. Ako prvý klinicky preukazuje biologickú účinnosť Baicalínu oproti dlhovlnnému UVA.

Navyše prichádza s ešte vylepšenými textúrami, ktoré sú adaptované pre všetky typy pleti, vrátane tej najcitlivejšej a teraz nanovo predstavuje aj obľúbený BB krém v rade na ochranu pred UV žiarením.

Preto Vám dnes prinášam ďalší tip na krém s veľmi vysokou ochranou s antioxidačným účinkom ANTHELIOS XL od značkyLA ROCHE-POSAY.

Krém obsahuje termálnu vodu z La Roche-Posay. Je vhodný i pre citlivú pleť, a tiež pleť so sklonom k slnečnej intolerancii. Je vysoko vodeodolný, bez parfumu a bez obsahu parabénov. 

Osobne so slniečkom nemám žiadne problémy (KLOP-KLOP), takže si pokojne vystačím s oveľa nižším SPF ako je tento. A čo sa parfumácii týka, radšej mám produkty parfumované - ale zase niekto parfumáciu neznesie, takže to je iba o názore každého z nás, mne však v tomto prípade chýba...

Je to však moja úplne prvá skúsenosť s touto značkou, preto som sa veľmi tešila, že znovu spoznám niečo úplne nové a možno si nájdem ďalší obľúbený produkt, ktorý si budem kupovať opätovne.
La Roche-Posay využíva úplne novú antioxidačnú aktívnu látku - BAICALIN - a prvýkrát predstavuje jej biologickú účinnosť proti vplyvom UV žiarenia (vrátane dlhovlnného UVA) pre posilnenú ochranu.  

Optimálna UVB SPF 50+ ochrana a UVA ochrana vďaka patentovanému a fotostabilnému filtračnému systému Mexoplex
Ako som už spomenula, takéto vysoké SPF nezvyknem používať, no verím, že v ponuke tejto značky sa istotne nájde aj nižšia ochrana, preto si každý príde na svoje... 

Chcela by som však pochváliť to, ako sa krém dokáže rýchlo vpiť do pleti, a vôbec ju nezanecháva mastnú na pohľad ani dotyk, napriek tomu, že pleť dokonale hydratuje a zjemňuje. Tiež nie je vôbec lepivý a teda na pleti pôsobí úplne prirodzene.
Ďalším pozitívom je to, že nezanecháva biele stopy, ako zvyknú niektoré iné obdobné krémiky.

Mne sa osvedčil, no ako píšem, pre mňa stačí nižšia ochrana, takže sa po vypotrebovaní pozriem po nejakom inom a asi aj parfumovanom, nech si prídem na svoje :)

Zatiaľ som v tejto značke totálny začiatočník, preto ju budem musieť dôkladne pošmírovať a pozisťovať, ktoré produkty by som využila pre svoj typ pleti :)
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára