29. 3. 2015

SONY XPERIA Z3

Dnes kozmetiku znova prestriedame smartfónom od SONY :)) Naposledy som mala možnosť otestovať si krásnu XPERIA Z3, a ak dobre prechádzam v mysli, toto bol môj tretí testovaný smartfón. Ako sa hovorí do tretice všetko dobré - nie, že by tie predtým boli zlé - veď viete, ako som bola z každého nadšená, no technika neustále napreduje a tak je každý ďalší nový model o niečo iný, lepší, niečím naviac doplnený... A o tom, že je skutočne lepší ako napr. Z1 Compact sa budete môcť čoskoro predsvedčiť, pretože plánujem spracovať krátky porovnávací článok práve s týmito dvoma kráskami :)
Tentokrát sa mi ušla nádherná elegantná biela verzia, ktorú sa nedá nemilovať :)) Dizajnovo teda znova predčila moja očakávania. Aj v mojom okolí zožala veľké úspechy, pretože si ju známa po tom, čo ju videla mne objednala z Orange, avšak prišla jej v čiernej verzii, ktorá sa mne osobne páči o čosi menej ako táto biela. 
Rovnako ako do kompaktnejšej verzii Xperia Z3 Compact, i sem už ide iba nano-SIM, ktorú keď som si bola v Orange zakúpiť, zhliadla som tam práve túto Z3, o ktorej som Vám už vtedy písala, že sa mi svojou veľkosťou - doslova, páčila podstatne viac, a preto som veľmi rada, že som s ňou mohla nejaký ten čas stráviť :)) Bola mi totiž veľmi kvalitnou spoločníčkou!
Bohužiaľ, fotky mi tentokrát nevyšli tak ako by som si predstavovala, pretože v deň fotenia vonku totálne pršalo, takže ma dosť mrzí, že telefón nemáte možnosť vidieť v jeho "plnej" kráse :/ Najviac mi na ňom vyhovuje veľkosť displeja, čo je v tomto prípade až 5,2palca(13,2cm). Keď som ho rozbaľovala zo škatule, hneď sme si doma spomenuli na náš prvý "mobil" - značku si pamätám dodnes - NEC, spred skoro 20-tich rokov - taká tá klasická hrubá "tehla" s anténkou, proste sranda, ako technika ide vpred...
Hrúbku má iba 7,3mm a hmotnosť 152g. NO ja som z neho totálne unesená, nebudem Vás klamať :D Ak by som Vám mala odporučiť jeden jediný z doterajších testovaných, jednoznačne by to bola práve táto verzia Z3. Veľmi oceňujem i notifikačnú LED diódu, ktorá bola vo všetkých doterajších testovaných, a neviem si ju vynachváliť. Pretože niekedy jednoducho telefón nechám položený na stole, odbehnem von, a koľkokrát sa ani nepozriem, či mi niekto nevolal... Dióda ma však blikaním upozorní, že mám na telefóne zmeškaný hovor či novú správu.  
 Len nedávno som prestala nosiť rukavice, takže dovtedy som si užívala funkciu, resp. režím rukavice, kedy som v pohode mohla vonku narábať s telefónom bez toho, aby som si musela dať rukavice dolu! Podľa mňa je to veľmi dobrá funkcia a určite i často využívaná.
Rovnako som sa tešila i z možnosti prebudenia smartfónu dvojitým ťuknutím na obrazovku, čo mi pripadá o čosi praktickejšie ako stláčať bočné ON/OFF tlačidlo :)) Ale to je len o preferenciách každého z nás...
Režim STAMINA je u značky SONY "starým" známym, a niekoľkokrát mi "zachránil život", kedy som vedela, že batérie mi už dlho nevydrží, nastavila som Staminu a fungovala bez problémov i celý deň!

Možno takýto veľký telefón nebude pre každého, no mne osobne sa veeeľmi páči :)) Čím väčší displej, tým lepšie sa surfuje i na nete, hrá hry(napr. moju obľúbenú Angry Birds, ktorú som si slušne rozohrala), či pozerá filmy - a tu by som chcela niečo doplniť. Z3 zvoní hlasnejšie, a aj piesne počuť lepšie ako napr. pri Z1 Compact, avšak - keď filmy či pesničky počúvate cez priložené slúchadlá, je to neporovnateľne lepšie! Neskutočné basy, hĺbky, prosto paráda - ja som si hudbu najviac užila pri brušákoch, kedy som to poriadne vypeckovala, a mala som tak oveľa väčšiu chuť k cvičeniu :)
Z3 je dostupná v troch farebných verziách(fotografia vyššie). To je na dnes odomňa všetko, a viac sa podľa mňa môžete tešiť na porovnávací článok, kde budú na fotografiách rovno dve Xperie :)) A potom mi napíšete, ktorú by ste brali viac...

2 komentáre:

  1. Vyzerá veľmi elegantne a ako si písala aj ty, tiež mám najradšej biele farebné prevedenia. :)
    ChristyShades

    OdpovedaťOdstrániť