17. 2. 2015

Veľký test rúžov - s jarou prichádza krásna paleta farieb

Rada by som Vás privítala v novej špeciálnej kategórii recenzií, v ktorých Vám raz za čas porovnám viacero druhov a značiek produktov.
Tento mesiac to budú práve rúže, bez ktorých si ja osobne už svoje líčenie ani veľmi predstaviť neviem. Keď som bola mladšia skôr som inklinovala k leskom na pery, ktoré však už teraz použijem skôr sporadicky...
Dnes sa teda bližšie pozrieme na tri rôzne značky, a to konkrétne 3 kusy od L´oréal Paris, 2 kusy od Dermacol a 4 kusy od Maybelline.
Na začiatok si zhodnotíme samotné balenia rúžov, ktoré isto stoja za povšimnutie. Úplne najviac ma zaujal obal L´oréal Paris zo špeciálnej kolekcie Jennifer Lopez, ktorý má síce jednoduchý čierny obal, no je doplnený zlatou farbou. Domnievam sa, že v každej žene táto farebná kombinácia vyvoláva pocit luxusu, súhlasíte? Za ním nasleduje L´oréal Paris Caresse, ktorý je tiež v luxusnom striebornom odtieni doplnený priesvitným vrchnáčikom. A prvú pomyselnú trojku uzatvára tiež L´oréal Paris Color Riche Natural.
Ďalšími sú rúže Maybelline COLOR SENSATIONAL, ktoré sú tiež strieborné, avšak doplnené krásnymi veselými farebnými priehľadnými vrchnáčikmi. A na záver by som uviedla rúže Dermacol, ktoré síce majú balenie veľmi krásne so zlatou potlačou, bohužiaľ tá sa po niekoľkých použitiach opotrebovala a pomaličky mizne... No narozdiel od predchádzajúcich, tieto Dermacol rúže majú iný mechanizmus otvárania. Rúž je totiž potrebné uchopiť medzi palec a ukazovák, a ukazovákom kliknúť dnu, a tým vlastne rúž povyskočí von, a rovnako funguje aj jeho zatváranie :)
Vzhľadovo by sme to zhodnotené mali, tak sa poďme na rúže pozrieť pekne jednotlivo a po jednom. No ešte pred tým by som rada uviedla, že som bola veľmi milo prekvapená konzistenciou každého jedného, pretože všetky sú hydratačné, akoby doplnené balzamom a teda pery vôbec nevysušujú ani nevytvárajú šupinky, či nezaliezajú do vrások, takže PALEC HORE! Milujem na nich, že ich môžem naniesť na nahé pery i bez použitia balzamu, čo mi neskutočne šetrí čas :)) Presne takéto hydratačné rúže obľubujem, a tie, ktoré mi jednoducho na perách pôsobia príliš sucho - nemajú šancu!
Prvé spomeniem rúže L´oréal Paris, a najskôr to bude ten z exkluzívnej kolekcie, ktorého kúzlo prirodzenej krásy a nenútenej elegancie sa skrýva v nude odtieni. Je obohatený o delikátny dotyk perleti pre prirodzene oslnivé pery. Ja mám odtieň navrhnutý podľa Jennifer Lopez, a to aký je krásny sa budete môcť presvedčiť na fotografiách nižšie.
Ako som už spomenula obal je dokonalý, a tento rúž by som označila ako TOP spomedzi testovaných :) Má krémovú vôňu, perfektné krytie s jemnučkými perleťovými odleskami, a keďže je v nude odtieni, je vhodný na použitie pre akúkoľvek príležitosť - či už do školy, no rovnako i na ples či svadbu!
L´oréal Paris Caresse by Color Riche v odtieni  401 REBEL RED sa tvári ako pravý červený rúž, avšak na moje prekvapenie a potešenie nie je vôbec taký sýty a výrazný ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ja nie som milovníčkou červených rúžov, takže som bola veľmi rada, že som objavila jeden jediný, ktorý je pre mňa použiteľný :)) A práve z tejto Caresse kolekcie mám aj ten úžasný fialový lesk na pery!
Rúž je taký vláčny, že som sa nestačila diviť :)) Akoby obsahoval lesk aj balzam, proste 3v1. Po perách krásne kĺže vďaka olejovému zloženiu ich zanecháva prirodzene šťavnaté. Pozornému oku neunikne malilinká, no zato bohato obsiahnutá perleť. Pôsobí veľmi ľahučko, ako keby som na perách ani nič nemala. Nemá žiadnu špecifickú vôňu, avšak už teraz je isté, že si v budúcnosti zaobstarám nejaké ďalšie odtiene - v ponuke ich je totiž spolu až 12 a všetky sú úžasné, takže rozhodovanie bude viac ako ťažké! :) Navyše cena je viac než priaznivá - iba 7,99€.
Teraz prichádza na rad posledný L´oréal Paris rúž z kolekcie Color Riche v odtieni 254 Kiss&Blush, ktorý sa trošku podobá na prvý JLo, avšak tento má teplejší podtón a oveľa oveľa viac perlete. Vôňa je rovnaká u oboch, a povedala by som, že aj vlastnosti sú na totožnej úrovni. Je teda len na Vás či obľubujete perleťové rúže, alebo skôr také, kde tú perleť až tak nevidno. Ja mám rada oba :)
Ak sa lepšie zapozeráte na vrchnáčik, nájdete tam slovo Blondes, čo znamená, že najviac sa hodí práve blondýnkam. Osobne si myslím, že mne brunetke tiež pristane, a tak toto odporúčanie príliš osobne neberiem :))
A pomaličky môžeme prejsť k Maybelline Color Sensational zvláčňujúcim rúžom, ktoré sa hrdia výraznými farbami s krémovým dotykom výživného medového nektáru. Najviac ma zaujal netratičný galakticky fialový rúž so zlatou perleťou, ktorý vyzerá úplne božsky. Nesie názov 240 GALACTIC MAUVE. Za ním nasleduje jemnučko ružový 108 PINK PEARL, takisto bohatý na perleť.
Odtieň 422 CORAL TONIC je mojim prvým oranžovým rúžom, a dospela som k záveru, že sa mi aj celkom hodí a na leto to bude iste často využívaný odtieň! Napriek tomu, že 527 LADY RED je krásny červený odtieň, ja sa s takýmito nejako neviem zžiť, a tak si ho radšej užívam na niekom inom. Ale je nádherný, to sa musí nechať!
Nakoniec nám zostali rúže Dermacol, oba v odtieni č.02, no jeden je nude a druhý ružový. Hydratačný rúž LIP SEDUCTION v nude odtieni má jemnú vôňu šťavnatého lichi. Jeho zloženie je bohaté na oleje a vitamín E, čo zabezpečuje dokonalú hydratáciu a ochranu pier pred popraskaním či vysušením. Neobsahuje žiadnu perleť, takže si na svoje prídu práve tie, ktoré perleť neobľubujú :))
Úplny záver patrí Longlasting krémovému rúžu so sladučkou vôňou vanilky. V zložení sú obsiahnuté prírodné vosky a zvláčňujúce oleje, vďaka čomu je znova o pery dokonale postarané, čo sa hydratácie a zvláčnenia pier týka. Krytie je na výbornú, avšak sľubovaných 6 hodín nevydrží. Mne to ale neprekáža, pretože behom pár sekúnd a vďaka zopár ťahom zľava doprava mám pery nalíčené znovu :)) Takže NO PROBLEM!
Testovaným produktom nemám čo vytknúť. Všetky sú na vysokej kvalitatívnej úrovni, dokonale pery hydratujú a perfektne kryjú v plnej svojej kráse. Tentokrát teda testovanie dopadlo bez akejkoľvek nespokojnosti, ba práve naopak! Už teraz sa teším na ďalšie takéto hromadné testovanie, dúfam, že aj Vy? :))

4 komentáre:

 1. Ten fialovy od Maybelline vypada na rtech uzasne! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ach,tak takéto ja veru môžem.krásne

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

  Výměna kdekoli Váš čas je drahý. Obchodujte na počítači, tabletu a mobilu

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovedaťOdstrániť