9. 9. 2014

NIVEA upokojujúca čistiaca micelárna voda 3v1

Máloktorá žena má dokonalú pleť. Vďaka pokroku v zložení krémov môžeme ale dnes mnoho problémov s pleťou vyriešiť raz a navždy. Citlivá pleť tvár môže ovplyvňovať náš život mimoriadne citlivými reakciami na rad každodenných situácií.
Nepríjemné pocity sa môžu objaviť v súvislosti s chladným počasím, zmenami teplôt, vetrom, dažďom i slnkom, alebo pri pracovnom vypätí spojenom so stresom a tiež ako reakcia na niektoré zložky obsiahnuté v potravinách či kozmetike.
Táto NIVEA micelárna voda, pomerne stále novinka pôsobí proti trom prejavom citlivej pleti: začervenaniu, napätosti a vysúšaniu. Obsahuje vysoko znášanlivé a k pleti veľmi šetrné zložky, pričom zloženie prípravku je pH neutrálne, navyše nie je parfumované a neobsahuje farbivá, alkohol ani parabény. Odborníci značky NIVEA v tomto prípade zvolili tri účinné zložky: výťažok zo sladkého drievka, olej z jadierok hrozna a dexpantenol, ktoré upokojujú a zmierňujú podráždenie pleti a pomáhajú posilňovať jej prirodzenú bariéru.
Olej z hroznových jadierok posilňuje bariérovú funkciu pleti(hroznový olej je získavaný z jadierok hrozna vínnej révy. Jej domovinou je oblasť Stredozemia a strednej Európy, ale možno ju nájsť i v juhozápadnej Ázii. Plody tejto popínavej rastliny, ktorá dosahuje výšku až 32m, možno konzumovať čerstvé, spracovávať vo víno, alebo z nich sušením získavať hrozienka).   
Dexpantenol - viaže vodu v tkanivách a podporuje regeneračné procesy. Je tiež známy ako provitamín B5, ktorý sa používa predovšetkým ako zvlhčujúca či hydratačná zložka v kozmetických výrobkoch. Pomáha v pleti syntetizovať koenzým A. Táto látka sa podieľa na rade kožných metabolických procesov. Navyše viaže vodu vo vrchných vrstvách pokožky, takže optimalizuje schopnosť pleti absorbovať a zadržovať vlhkosť, podporuje regeneračné procesy a tvorbu nových buniek. Je tiež veľmi rozšírenou a obľúbenou medicínskou zložkou emulzií a mastí, ktoré podporujú hojenie rán a popálenín.

Vďaka špeciálnemu zloženiu s technológiou micel pleť mimoriadne jemne a pritom účinne čistí. Ja už micelárne vody ako také nejaký ten rok používam, pretože je to podľa mňa skvelý pomocník, ktorý mi dokáže odlíčiť či už make-up na tvári, no rovnako aj oči. A zároveň mi micelárne vody pripadajú kvalitnejšie ako primárne odličovače určené priamo na oči, s ktorými poslednú dobu nemám veľmi dobrú skúsenosť - no o tom si už prečítate čoskoro...
Ako už asi iste viete, ja mám s pleťou veľké problémy, a tak mi táto novinka padla veľmi vhod. Pleť mám síce mastnú, no je rovnako citlivá ako aj oči. Na tie si tiež nemôžem len tak hocičo aplikovať. Teda ma potešilo, že mi ich pri odličovaní nedráždi, neštípe ma, a po odlíčení nemám pocit suchého a napätého očného okolia. Pleť odlíči rovnako kvalitne, a tiež ju zanechá hydratovanú. Čo je super, tak mi ju samozrejme nerozdráždi ešte viac ako je, no naopak ju upokojí a zjemní podráždenie.
Toto je už moje druhé balenie tejto micelárnej vody, takže to iste svedčí o tom, že som s ňou skutočne spokojná. Páči sa mi aj jej jednoduchý priehľadný obal, takže vidím aktuálne množstvo, a keď zbadám, že mám už iba pár mililitrov, viem, že si mám doplniť zásoby :) Tieto vody sú podľa môjho názoru ako stvorené na cestovanie, pretože namiesto odličovaču očí a pleťovej vody budete mať v kufri iba jeden jediný produkt, a to túto micelárnu vodu, super, čo poviete? :) U mňa je to najčastejšie míňaní produkt a osobne som veľmi rada, že kozmetické značky začali takéto skvelé produkty vyrábať a tým nám šetriť miesto v kúpeľni.

A čo Vy, radšej sa odličujete zvlášť očným odličovačom a pleťovou vodou, alebo rovnako ako ja uprednostňujete micelárne vody? :)

4 komentáre:

 1. Odličuju se odličovačem a poté dočišťuju micelárkou :) Teď jsem dopoužívala Garnier a budu zkoušet micelárku Loral :) Ale ta Nivea vypadá taky super, možná půjde na řadu jako třetí :)

  http://recenzekamsepodivas.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. ja oči odličujem najradšej nejakym mliekom alebo kremom, miceralku použivam ako pleťovu vodu:)je velmi dobra

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nedávno jsem si tento produkt koupila a jsem moc spokojená :)

  Visit my blog YOKO NGUYEN BLOG

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skúšala som ju a bola celkom fajn, taká priemerná by som povedala, trochu mi vadilo, že na pleti zanechávala taký zvláštny povlak a mohla by aj voňať, aj keď je určená pre citlivú pleť takže možno preto nevonia.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť