12. 8. 2014

Opaľujeme sa s BIODERMOU

Leto ešte zaručene nekončí, a väčšina z Vás sa len teraz chystá na dovolenku, preto Vám prinášam prvý zo série "slnečných recenzií". Dnes sa zameriame na moju obľúbenú značku Bioderma, ktorú používam už niekoľký rok.
Rovno začnem a teda 1.recenzovaným produktom bude Photoderm sprej SPF 30 vo veľkom 400ml rodinnom balení s rozprašovačom. Je vhodný pre použitie nielen na celé telo, ale i na tvár. Poskytuje nepretržitú a rovnomernú UVA a UVB ochranu aj pre tú najcitlivejšiu pokožku.
Hodvábna, veľmi ľahká textúra “New sensation” dáva pokožke pocit pohodlia a mimoriadnej jemnosti. Sprej sa veľmi ľahko rozotiera a nezanecháva olejovú vrstvu. Je krásne parfumovaný - ako aj väčšina produktov tejto rady, vodovzdorný, fotostabilný, nekomedogénny a hypoalergénny. To, že je vodeodolný však neznamená, že sa nemusíte celý deň natierať. Po tom, čo sa spotíte, prípadne vyjdete von z vody je potrebné sa usušiť a poriadne nastriekať znova!
Ja osobne mám takéto sprejové formy najradšej - je to pre mňa ten najrýchlejší spôsob aplikácie. Okrem skvelých účinkov samozrejme, doslova milujem tú vôňu, aspoň mne pripomína broskyne - je to paráda. Vôňa dlho vydrží, takže je dosť intenzívna. Pokožka je po nanesení krásne hebká a aj na pohľad vyzerá zdravo, plus keď sa k tomu všetkému pridajú ešte slnečné lúče, je to jedna báseň! :)
Ďalším výborným produktom je Photoderm MAX SPF 50+ tiež v sprejovej forme, ktorý má rovnaké vlastnosti ako aj predchádzajúci produkt, no tento je však s ešte vyšším ochranným faktorom. Čo ma však na ňom veľmi prekvapilo je to, že spomedzi takého množstva Bioderma "opaľovákov" čo som už mala, je tento neparfumovaný, a práve to je to, čo mi pri ňom chýba! Keď sa povie Bioderma opaľovák, to je úplne prvé, čo si pod tým slovným spojením predstavím...
Neviem, či som to tu už niekedy spomínala, no pred vystavením sa slniečku, je potrebné sa aspoň pol hodinku predtým poriadne ponatierať opaľovacím krémom! A tento proces by sme mali opakovať po takých 2-3 hodinách.
Môj názor je, že teda v podstate sú to rovnaké produkty, akurát je iné balenie, a čo je najhlavnejšie je výška ochranného faktoru, takže je len na Vás, po ktorom siahnete. V ponuke je napr. i SPF 15, ktorý mne bohate postačuje, no ak sa mám priznať, najradšej mám radu Photoderm BRONZ, ktorá je u mňa číslom jedna! :)
Na rade je produkt, ktorému žiaľ doteraz neprichádzam na chuť. Neobľubujem totižto make-upy v takejto forme, ale zase moja mamina ho miluje, avšak v tom tmavšom odtieni - takže 100 ľudí 100 chutí...
Photoderm Max SPF 50+ kompaktný make-up nielenže pleť chráni pred slniečkom, no dokonca ju aj prirodzene sfarbí do jednotného odtieňu. Textúra je ľahko rozotierateľná a pleť zanecháva vyhladenú. Čo na ňom oceňujem je perfektné praktické balenie, ktoré okrem dostatočne veľkého zrkadielka obsahuje i hubku, a tak sa môžete kedykoľvek počas dňa upraviť behom pár sekúnd a len zopár ťahmi!
Po slnení sa "natierací proces" nekončí, a opaľovanie uzavrieme telovým mliekom po opaľovaní Photoderm After Sun, ktoré som si zamilovala od prvej chvíle. Toto však má iba 100ml, a tak mám v zásobe aj 500ml, a ďalšiu skvelú novinku v sprejovej forme, o ktorej si už tiež čoskoro napíšeme!
Toto mlieko je dokonca vhodné i pre deti, takže osobne odporúčam skôr to väčšie pollitrové balenie, aby ste sa mohli pekne krásne natierať celá rodinka. Nielen že dopĺňa pokožke stratenú hydratáciu, no rovnako aj predlžuje opálenie, za čo má u mňa obrovský plusový bod!
Aká značka produktov na opaľovanie je Vaša najobľúbenejšia? Ak Bioderma, ktorý produkt konkrétne? :)

2 komentáre:

  1. Po opaľovaní ten istý alebo aloe vera gel, a na opaľovanie asi Sun dance alebo astrid :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. preferuji také biodermu i celkově v kosmetice :)

    OdpovedaťOdstrániť