10. 5. 2014

Inšpirácia (nielen) pre Ruby a jej Matúška :))

Hneď ako som sa rozhodla písať o týchto produktoch, vedela som komu tento post, respektíve recenziu venujem, takže dúfam, že Ti dám pár tipov na kvalitnú kozmetiku pre Tvoju malú ratolesť RUBY :))
Znova som spolu s Yasminkou testovala detskú radu ABCDerm značky Bioderma, a konkrétne tieto tri nasledujúce produkty - ABCDerm Relax Oil, ABCDerm Péri-Oral a ABCDerm Change Intensif. Postupne si všetky tri predstavíme a spolu zhodnotíme, či sú skutočne účinné na tie ktoré problémy, na ktoré sú určené.
Začala by som teda produktom s názvom ABCDerm Relax Oil - v preklade je to suchý masážny relaxačný a kúpeľový olej pre starostlivosť o jemnú detskú pokožku. Ani tentokrát nevynechám oficiálny popis, takže sa vrhnime na to :)
"Tento olej je špeciálne vyvinutý na ukľudnenie a obohatenie pokožky. Vďaka rastlinným olejom - slnečnicovému a marhuľovému je pokožka vyživená, hydratovaná, jemná a zvláčnená. Olej celkovo posilňuje kožnú bariéru. Perfektne sa vstrebáva do pokožky a má vysokú toleranciu.
Bol vyvinutý so všetkými zásadami dermatologicky šetrného prípravku."
Na produkte oceňujem dvojité využitie, a teda priamu aplikáciu do vodného kúpeľa pre zmiernenie a odstránenie efektu vysušenej pokožky tvrdou vodou(na čo stačí jedno až dve stlačenia pumpičky) a ako vysoko hydratačný a vyživujúci produkt nanesením tesne po kúpeli zahriatím v dlaniach. Odporúča sa používať ho denne podľa potreby. Olej možno použiť aj u novorodencov, s výnimkou predčasne narodených detí. 
Deťom treba dať na očká pozor, lebo po kontakte s ním by ich iste štípali, takže ak aj dovolíte Vášmu dieťatku - ak je už väčšie natierať sa samému, dbajte na dostatočnú kontrolu!
A treba prikladať aj dôraz pri používaní produktu ako takého pretože olej je veľmi klzký a teda sa stáva celé balenie šmykľavým a aj všetky ostatné predmety, ktorých sa následne dotknete. Takže toto je možno jediné, také pomyselné mínus tohto produktu. Pretože týmto pádom na cestovanie veľmi vhodný nie je, jedine ak by sme ho prebalili napr. stretch fóliou...
Čo sa týka našej osobnej skúsenosti, sme spokojné s oboma spôsobmi nanášania, a skutočne sa nám tento produkt osvedčil. Penivosť je akurátna, vôňa síce jemnejšia no pekná a čo je hlavné - nedráždi pokožku, takže sa iste oplatí doň investovať financie.
Ďalším pomocníkom na drobné problémy je krém proti zapareninám ABCDerm Change Intensif, ktorý rýchlo upokojí sčervenanie pokožky. Navyše zabraňuje vzniku a zhoršeniu podráždenia. Napriek tomu, že konzistenčne je celkom hutný, ľahko sa odstraňuje a nezanecháva škvrny. Zloženie je hypoalergénne,  s PH prispôsobeným detskej pokožke a obsiahnuté D-pantenolom - to znamená, že pokožke nemôže nijako uškodiť ba práve naopak, len ju dostane späť do formy :))
A túto svätú trojicu uzatvára upokojujúca starostlivosť o podráždenú pokožku v okolí úst bábätiek a malých detí ABCDerm Péri-oral, ktorá je bohatá na zvlhčujúce zložky a zložky obnovujúce štruktúru, ktoré pomáhajú obnovovať kožnú bariéru. Silná zjemňujúca účinná látka, ktorá sa nachádza v prípravku  enoxolón, rýchlo pôsobí proti zápalovému účinku. Kombinácia medi a zinku v nej, ktorá je známa svojimi protibakteriálnymi vlastnosťami bráni sekundárnej infekcii.
Olejček naša Yasminka používa denne, a zvyšné dva produkty podľa potreby, no vždy sa na ne môžeme na sto percent spoľahnúť, celý proces hojenia sa či už na zadočku alebo v okolí úst je "príjemnejším" ako bez použitia týchto produktov, a hlavne oveľa rýchlejší! Tieto produkty odporúčam všetkým maminkám, pretože s istotou budete mať o svoje detičky postarané :))

1 komentár:

  1. ja som mala z tetjo rady ABCDerm Cold Creme a aj ked je urceny pre deti, pouzivala som ho v zime aj ja a bola som nesmierne spokojna. v zime mam totiz velmi suchu plet, ruky a celkovo cele telo a fakt je super.

    OdpovedaťOdstrániť