4. 11. 2012

Moja EQUA fľaša :)

Rozhodla som sa Vám napísať pár informácií aj o ekológii, konkrétnejšie o plastových fľašiach!
 • Plastové fľaše sa rozkladajú niekedy až 700 rokov.
 • - 90% ceny fľaškovej vody tvorí cena jej plastového obalu.
 • - 80% plastových fliaš sa nikdy nezrecykluje.
 • - 38 miliónov plastových fliaš sa uskladňuje ročne na skládkach iba v Amerike.
 • - 24 000 000 litrov oleja je potrebné na výrobu miliardy plastových fliaš.
 • - Priemerný Američan spotrebuje 167 plastových fliaš ročne.
 • - Fľaškovanie vody a následný rozvoz lodnou dopravou, je najmenej efektívny spôsob zásobovania vodou v dejinách ľudstva.
 • - Fľašková voda je druhý najpopulárnejší nápoj v USA.
 • Ľudstvo vyhadzuje približne 1.5 milióna PET fliaš ročne.
 • Na výrobu týchto PET fliaš sa spotrebuje približne 178 miliónov litrov oleja ročne, čo je dostatočné množstvo na natankovanie 1 milióna áut.  
Priznám sa, že mňa recyklovanie a ekológia ako taká už pár rokov zaujíma. Preto sa aj doma snažíme odpad recyklovať - či už papier, ale aj fľaše, ktoré pekne celý mesiac zhromažďujeme do vriec, a vždy na konci mesiaca ich kompetentní zozbierajú na recykláciu. Vo svojom okolí sa s myšlienkou, že by sa mal niekto napiť čistej vody z vodovodu veľmi nestretávam, no ja s tým problém nemám. Pravdaže aj ja sem tam "zhreším" kalorickou KOFOLOU, ale rada sa vrátim aj k už spomínanej čistej vode. A práve táto EQUA fľaša spĺňa poctivo svoj účel. Dosť bolo môjho filozofovania, prejdem rovno k nej, a tak trošku Vás s ňou zoznámim :) 
Všetky EQUA fľaše sú vyrobené z vysoko kvalitného materiálu “EASTMAN TRITAN” amorfného kopolyesteru, ktorý obsahuje zložky vyrobené z organických zdrojov. Jeho najvýznamnejšie vlastnosti sú jeho tvrdosť, hydrolytická stabilita (nereaguje s tekutým obsahom), chemická a teplotná (+100°C) odolnosť.
Materiály používané pri výrobe EQUA fliaš neobsahujú látku BPA(“BPA free” znamená, že EQUA fľaše sú vyrobené z materiálu, ktorý neobsahuje škodlivý bisfenol A – ktorý môže spôsobovať dlhodobé hormonálne poruchy, alergie, rakovinu prostaty a rakovinu prsníka), preto sú EQUA fľaše zdraviu neškodné!
Kúpou EQUA flaše prispievate 10 % čistej ceny ekologickým organizáciám. Tým napomáhate k lepšiemu a čistejšiemu životnému prostrediu. Vašim príspevkom ďalej podporujete rôzne ekologické aktivity a kampane.
Recyklovateľné EQUA fľaše je dokonca možné umývať v umývačke riadu. Testy kopolyesteru EATMAN TRITAN dokázali, že materiál vydrží až 500 umytí bez viditeľného zhoršenia. To znamená, že keď fľašu umyjete raz týždenne, vydrží až 10 rokov.
Bojíte sa, že by sa po čase v nej usadili nečistoty z kávy alebo čaju? Postup je jednoduchý:
 • Naplňte EQUA fľašu vodou.
 • Do vody vhoďte tabletu na čistenie a nechajte cez noc pôsobiť.
 • Vaša fľaša bude očistená od sedimentov a priehľadná, ako keď bola nová.
 • Fľašu len prepláchnite a už je pripravená na ďalšie použitie.
EQUA fľaše kúpite buď v rôznych kamenných predajniach, ale napr. aj v e-shope, verím, že pre všetkých určite známym - www.mabets.sk . Sú v ponuke v krásnych prevedeniach, takže prajem rýchly výber :))
Dúfam, že Vám bol môj dnešný EKO príspevok prínosom, a niečo si z neho "odnesiete" :))
EQUA v AKCII v bratislavskej ZOO :)

9 komentárov:

 1. ja plast nepodporujem ale on je všade! nedá sa ignorovať ho, musíme.. ://

  OdpovedaťOdstrániť
 2. tahle flaška vypadá super sympaticky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Sama som proti pozivaniu plastovych flias a nekupujem vobec mineralky ani sytene napije... Nemam pocit, ze by som bola tym nejako ochudobnena, ak je alternatia v skle, radsej uprednostnim tu... Keby je to mozne, kupujem miesto mydla a samponu nahradnu napln, keby sa v tejto forme predava napr. Micelarka, cistiace mlieko a podobne, urcite by som ich radsej nahrDnu napln... S tymto trendom by vsak mali predovsrtkym seknut vyrobcovia :/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Odpovede
  1. v tom prípade som rada, že som Ťa s ňou zoznámila :)

   Odstrániť
 5. Super ... ešte by to chcelo POCHOPIŤ, že anglické slovo OIL v slovenčine NEZNAMENÁ AUTOMATICKY OLEJ, ALE ROPU!

  No a Just for fun, naučte sa SLOVENČINU ... to je čo za debilný výraz KEBY JE TO MOŽNÉ, KEBY SA V TEJTO FORME PREDÁVA ?!?!? TOTO VÁS UČIA V ŠKOLE????? Správne to je: Keby TO BOLO možné, Keby sa v tejto forme PREDÁVALA !!!!!

  (nemám žiadny z ponúkaných účtov, tak to píšem anonymne ...)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ukážte svetu, že chrániť našu planétu a mať vodu vždy po ruke je hračka! Tritánové a sklenené fľaše EQUA nájdete u Králička https://solarbunny.eu/sk/eko-flase/

  OdpovedaťOdstrániť