18. 11. 2012

GOSH DNA No.1 Yellow

Na pulty našich Fann parfumérií pribudla ďalšia jesenná novinka od značky GOSH. Je mi cťou, že Vám o nej môžem čo-to napísať ako jedna z prvých :))
DNA No.1 je vôňa, ktorá je slobodná a svieža, pričom jej srdce je v rozkvete. Je krásne ženská, klasická a pozostáva z výrazných tónov. Je venovaná mladej žene, ktorá má čo povedať. Je aj vôňou odrážajúcou jedinečnosť a vyznačujúcou sa dlhou trvácnosťou. Vôňa je z kategórie kvetinovo-ovocných vôní.
Zloženie: 
hlava - citrusy (citrón, pomaranč), ovocie (maliny)
srdce - biele kvety (jazmín sambac, gardénia, kvety pomarančovníka, tuberóza, pivónia)
základ - dreviny (biely céder, kašmír, santal), ambra, pižmo
Už na škatuľke môžete vidieť odtlačok prstu, ktorý nájdete aj na samotnom flakóne, čo je mne osobne veľmi sympatické a prislúchajúce názvu DNA :) Flakónik nie je ničím výnimočný, no ako viete, ja mám jednoduchosť veľmi rada, preto mu nemám čo vytknúť. Zlatý vrchnáčik tomu celému dodáva taký luxusný šmrnc. Flakón perfektne "sadne" do dlane, a tým pádom sa s ním ľahučko manipuluje. Voda nachádzajúca sa vo flakóne je priezračnej žltkastej farby.
Možno by som Vám mohla priblížiť, ako som na tom s vôňami. Buď sa mi zapáči okamžite, a tento pocit mi vydrží dlhé dlhé mesiace. Druhou možnosťou je, že sa mi síce sprvoti veľmi páči, no po dlhodobejšom používaní ma akoby omrzela... Alebo 3.prípadom, ktorý platí i pri tejto vôni je, že ma vôňa spočiatku neomámi okamžite na prvé ovoňanie, no po niekoľkých použitiach sa sama nestíham diviť, ako často a rada sa ňou voniam :)) A po pochvalných slovách v práci, čo to mám zase za novú vôňu, ju nosím ešte radšej :D
Ako som už vyššie spomínala, vydrží skutočne dlho, i keď to nie je parfumovaná, ale len toaletná voda. Ak by Vás zaujímal aký je rozdiel medzi parfémom, parfumovanou vodou a toaletnou vodou, tu je malé info:
Parfém má najviac vonných látok 15 - 30%, vydrží tak najdlhšie voňať.
Parfumovaná voda má menej vonných látok ako parfém cca 8 - 15 %.
Toaletná voda má najmenej vonných látok - len 3 - 5 %, preto ju musíte nanášať niekoľkokrát denne. Čo však v mnohých prípadoch tak úplne neplatí, pretože momentálne mám toaletné vody, ktoré vydržia oveľa dlhšie ako parfumované vody. V dnešnej dobe je to asi veľmi individuálne...

Aby však nebolo tejto toaletnej vode smutno, má aj svoju sestričku s menom DNA No.2 .
Zloženie:
hlava - ovocie (bergamot, nektárinka, hruška)
srdce - kvety (jazmín, turecká ruža, fialka)
základ - dreviny (céder, santal), pižmo
K obom toaletkám si môžete kúpiť i dezodoranty s objemom 150ml, a cenou 6€. A cena dnešnej hlavnej hrdinky je 15€/50ml, čo je podľa môjho usúdenia tak akurát a určite obe stoja za vyskúšanie, prípadne podarovanie k blížiacim sa vianočným sviatkom :))


3 komentáre:

  1. strašne nemám rada recenzie na voňavky lebo s toho nič nemám, necítim to cze net, nie je to 4D- bohužiaľ, nič proti tebe

    OdpovedaťOdstrániť
  2. myslim, ze ju minimalne ovoniam:D

    OdpovedaťOdstrániť