7. 7. 2012

1. KROK - HYGIENA

Rad Sébium používam denne už vyše mesiaca, takže je čas podeliť sa s Vami o recenziu. Na začiatok ešte dodám, že tieto výrobky nie sú sponzorované Biodermou.
Ako už názov hovorí, dnes sa budeme venovať hygiene. K nej mi momentálne postačujú tieto dva produkty - Sébium Moussant a Sébium H20.
Dokazom mojej spokojnosti sú aj náhradné balenia, ktoré som si zaobstarala do zásoby.

Prvý vždy používam Sébium Moussant, a priznám sa, že iba večer, ráno mi na čistenie postačuje pleťová voda, teda aspoň dúfam, že sa mi na tampón dostanú všetky nečistoty, ktoré sa na mňa nachytali počas noci. A priznám sa, že ráno sa mi ani nechce používať gél.
Sébium Moussant je penivý gél (tekutý syndet) na každodenné čistenie zmiešanej alebo mastnej pokožky. Je zložený z nedráždivých látok, jemne čistí pokožku vďaka komplexu Fluidactiv®, ktorý reguluje tvorbu a kvalitu kožného mazu a nesposobuje tvorbu komedónov. Je jemne parfémovaný, nekomedogénny a bez farbív.
Umývací základ neobsahuje mydlá, je veľmi dobre tolerovaný pokožkou a nedráždi oči - s tým žiaľ nesúhlasím, nakoľko sa mi párkrát mojim nedopatrením dostal do očí, a tie ma potom nepríjemne štípali.
To je našťastie jedno jediné mínus, ktoré má, pretože stačí vytlačiť iba malé množstvo, čo vidím aj na vyše mesačnej spotrebe mi z neho ubudlo menej ako pol balenia! A to ho skutočne používam denne. Vlastne sa priznám, že odkedy ho mám, odložila som bokom všetky značky ako Nivea, Garnier atď...
Na stránke je len 200ml balenie, ale zdá sa mi, že som ho videla aj v 500ml balení, tak je len na Vás, ktoré si zakúpite, odporúčaná cena je 13,09€.
Druhá v poradí prichádza na rad čistiaca pleťová(micerálna) voda Sébium H20 takisto určená na každodenné čistenie zmiešanej, alebo mastnej  pokožky.
Aj pleťová voda Sébium H2O je obohatená o čistiace aktívne zložky, ktoré čistia pokožku hĺbkovo a regulujú tvorbu mazu.  Patentovaný komplex, Fluidactiv®reguluje kvalitu kožného mazu. Je dobre tolerovaná, nesposobuje tvorbu komedónov a  v tomto prípade naozaj nedráždi oči, pretože je skoro pravidlom, že po odlíčení si vždy prejdem tampónom i oči, aby som ich zbavila posledných zvyškov líčenia.
Voda je tiež veľmi jemne parfemovaná, nekomedogénna, dokonca i bez farbív a alkoholu!
Pleťová voda je dostupná v 2 baleniach - 250ml(12,09€) a 500ml(17,89€).

Moja pleť bývala hlavne v tomto letnom období vždy ráno po zobudení mastná a leskla sa ako vianočná guľa, hlavne mám na mysli T-zónu, a musím konštatovať, že po používaní tohto radu Sébium sa moj problém, síce nie úplne vytratil, no podstatne sa tvorba mazu znížila, čo je pre mňa veľkým prínosom. Dokonca badám, že aj vzhľad a kvalita pleti sa zlepšili, no to majú na svedomí pravdepodobne výrobky určené na starostlivosť o pleť, o ktorých Vám napíšem čoskoro!

A čo Vy? Aký rad Bioderma je ten pravý orechový pre Vás? Prajem krásny zvyšok víkendu a utekám do bazéna! PA :))

7 komentárov:

 1. Ahoooj,dnes som narazila na tvoj blog prečítala a je perfektný takže máš nového sledovatela :P...a čo sa týka biodermy milujem ju! a Sébium H2O mám aj ja.. používam každý deň a nemožem si ju vynachváliť,je to perfektný produkt..;)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. taak k bioderme som sa ešte nedostala ale plánujem, tiež mám problém s mastnou pokožkou a akné ale momentálne používam inú kozmetiku, La roche posay :) a po nej možno vyskúšam i biodermu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. zatiaľ som mala len vodu sensibio.. ale keď mi dôjde, asi sa poobzerám aj po micerálke sébium

  OdpovedaťOdstrániť
 4. také mám nyní sensibio. nevěděla jsem, kterou zvolit - sensibio nebo sébium? protože mám suchou citlivou pleť v oblasti tváří, ale T-zónu mám mastnou a tvoří se mi hodně černé tečky na nose...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. dnes zpráva na FB - začíná akce na vodu SÉBIUM 1+1 zdarma (2x500ml) . Tak mám brouka v hlavě, nevím, zda nemám zkusit koupit i tuto - když je v té akci :-) ...

   Odstrániť
 5. ja som si prave dolnila zasobu moussantu za akciovu cenu:)

  OdpovedaťOdstrániť